Nioxin İşe Yarıyor mu? Öncesi ve Sonrası, Sonuçlar ve Nasıl Kullanılır?

Nioxin, Wella Group'a ait bir saç ürünleri markasıdır ve altı tip saç incelmesi ile mücadele etmek için tedavi kitlerinin geliştirilmesine odaklanmıştır ve saç güçlendirme ve yoğunluk arayan tüketicileri hedeflemektedir.

Nioxin'in kendi laboratuvarları tarafından gerçekleştirilen araştırmaya göre, her 10 Brezilyalıdan yaklaşık 6'sı kuaförlerine saç tellerinin zayıflamasıyla birlikte saç dökülmesine veya saç kaybına yol açabilen bir sorun olan saç incelmesinden şikayet ediyor.

Tanıtım Sonrası Devam

Saçların incelmesi ve zayıflaması ile ilişkili ana nedenler şunlardır: stres, genetik, diyet, sağlık, çevre ve ilaç kullanımı.

Nioxin'in saç dökülmesine karşı gerçekten işe yarayıp yaramadığını kontrol etmenin yanı sıra, markanın vaat ettiği tüm faydaları anlayalım.

Nioxin tarafından vaat edilen faydalar

Nioxin'in ürün serisi, her biri üç ürün içeren altı sistemden oluşuyor: kirleri gidermeyi vaat eden bir şampuan, nem kontrolü ve denge vaat eden bir saç kremi ve bir bakım toniği ( bırakma ) saç direncini artırmayı vaat ediyor.

Bu sistemlerin her birinin saç derisinin sağlığı, saç tellerinin yapısı ve saç büyüme döngüsü üzerinde çalışarak saç kırılmalarının azaltılması, yoğunluk, dokunun güçlendirilmesi, kütikül hasarına karşı koruma ve saç canlılığını sürdürmenin bir yolu olarak saç derisinin yenilenmesi gibi faydaları teşvik eden üç teknolojiye sahip olduğu da vaat edilmektedir.Tüm bunların sadece dört haftalık bir süre içinde gerçekleştirilebileceği vaat ediliyor.

Güzellik salonlarında kullanılabilecek iki Nioxin ürünü de var: Deep Repair Mask ve Derma Renew. İlki saç tellerini hasara karşı güçlendirmeyi, saç kırılmalarını azaltmayı ve sağlıklı bir doku sağlamayı ve saçı derinlemesine onarmayı vaat ediyor.

Tanıtım Sonrası Devam

İkincisi ise, pul pul dökülme yoluyla cilt yüzeyinin yenilenmesini hızlandırarak saç derisinin sağlıklı görünümünü geri kazanmaya yardımcı olmak, daha yoğun ve daha güçlü saçlar için uygun bir temel oluşturmak amacıyla saç derisi için bir peeling görevi görmeyi vaat ediyor.

Peki Nioxin gerçekten işe yarıyor mu?

Yukarıda gördüğümüz gibi, Nioxin dört hafta içinde sonuç vermeyi vaat ediyor. Markanın web sitesi, bu bilgilerin saç incelmesi konusunda endişe duyan tüketicilerle yapılan bağımsız bir pazar araştırmasından geldiğini açıklıyor.

Nioxin web sitesi ayrıca, 1 ila 4 sistemlerindeki ürünler için (ince saçlar için), insanların %82'sinden fazlasının kırılma nedeniyle saç dökülmesini kontrol etmeye yardımcı olmaktan memnun olduğunu; %79'undan fazlasının daha yoğun, daha dolgun saçları teşvik etmekten memnun olduğunu; %86'sından fazlasının saçı güçlendirmekten (hasara karşı direnç) memnun olduğunu; %77'sinden fazlasınındaha fazla saç teline sahip olma hissinden ve %83'ünden fazlası dört haftalık bir süre boyunca hasara karşı korumadan memnun kaldı.

Sistem 5 ve 6'ya (orta ve kalın telli saçlar için) gelince, Nioxin web sitesi insanların %80'inden fazlasının daha yoğun ve dolgun saçlara sahip olduğunu; %90'ından fazlasının saçlarının yumuşadığını; %85'inden fazlasının saçlarının yumuşadığını ve %79'undan fazlasının saçlarının nemlendiğini (nem yönetimi sağlandığını) belirtmektedir.

Yukarıda bildiğimiz tüm vaatleri bu verilerle bir araya getirirsek, Nioxin ürünleriyle ilgili birçok iyi şeye sahibiz. Ancak tüm bunlar Nioxin'in gerçekten işe yaradığını söylemek için yeterli değil.

Açıkçası, şirket ürünlerinin reklamını yapmak istiyor, böylece tüketiciler tarafından satın alınacak. Bu nedenle, onları bir dizi inanılmaz fayda ve veri ile ilişkilendirecek. Bu nedenle, Nioxin'in işe yarayıp yaramadığı sonucuna varmak için sadece bu vaatlere ve verilere güvenemeyiz.

Tanıtım Sonrası Devam

Markanın ürün serisinin saç incelmesi veya zayıflaması sorununuza gerçekten yardımcı olup olamayacağını öğrenmenin en iyi yolu, durumunuzun özelliklerini değerlendirebilmesi, ürünlerin formülasyonunu analiz edebilmesi ve size gerçekten fayda sağlayıp sağlayamayacağını belirleyebilmesi için bir dermatoloğa danışmaktır.

Ürünün size herhangi bir şekilde zarar vermeyeceğini kontrol etmek için bir dermatoloğa danışmak da önemlidir.

Herkes herkestir

Bir Nioxin ürününün işe yaradığını iddia eden birini tanıyor olmanız veya bir web sitesinde ya da sosyal ağda bu ürünleri kullanmadan önce ve sonra cesaret verici görüntüler görmüş olmanız, bunların sizin için de etkili olacağı anlamına gelmez ve bir dermatoloğa danışma ihtiyacını ortadan kaldırmaz.

Farklı insanların saçlarında farklı incelme ve zayıflama olabileceğini ve bunun da farklı tedaviler gerektirdiğini unutmamak gerekir, öyle ki Nioxin'in altı farklı sistemi vardır.

Web sitesi ürün hakkında şikayetler aldı

Nioxin ile ilgili bazı tüketici şikayetleri bulunmuştur. Bunlardan biri 02 Şubat 2017 tarihlidir ve markanın kitini satın aldığını, kullanım talimatlarını takip ettiğini ve güzellik salonunda Nioxin peeling tedavisinin üç uygulamasını yaptığını, ancak saç yoğunluğu ve saç dökülmesinin iyileştirilmesi ile ilgili sonuçlar elde edemediğini iddia eden Eliza olarak tanımlanan bir kullanıcı tarafından yapılmıştır.Saç.

İnternet kullanıcısı, "Elde ettiğim tek sonuç, saç kreminin düşük yumuşatıcılığı nedeniyle saçlarımın saman gibi görünmesiydi," dedi.

Tanıtım Sonrası Devam

Şirket, Eliza'dan şirketin geri dönüşünü beklemesini talep eden ve müşterinin kendileriyle iletişime geçmek istemesi durumunda ilişki kanallarını belirten bir yanıt verdi. Günler sonra tüketici, şirket tarafından kendisine para iadesi veya ürün değişimi yapılmayacağının bildirildiğini söyleyen bir yanıt verdi.

"Procon'u (Tüketici Koruma Örgütü) arayacağım ve korkunç müşteri hizmetlerini de vurgulamak istiyorum. Son derece pahalı ve tamamen etkisiz bir ürün olan Nioxin'i almayın. Saçımı mahvetti ve saç yoğunluğunda hiçbir artış olmadı" dedi Eliza.

Şirket yine şu yanıtı verdi: "Olanlar hakkında bize bilgi verdiğiniz ve durumunuz için bir çözüm üzerinde anlaşmaya vardığınız için teşekkür ederiz. Her bildirim, ürün ve hizmetlerimizde sürekli bir iyileştirmeyi teşvik etmemize yardımcı olmaktadır. Bizimle iletişime geçmek istediğinizde ilişki kanallarımızı hizmetinize sunuyoruz".

Nioxin ile ilgili bir diğer şikâyet 29 Aralık 2017 tarihinde Marcela isimli bir tüketici tarafından yapılmıştır.

"Wella Nioxin 4 ürününü aldım ve sonuna kadar kullandım (4 hafta), bu üründen nefret ettim. Olumlu sonuçlar görmedim, aksine saçlarım daha da kötüleşti. Aşırı kuru oldu ve tedavi bittikten sonra çok fazla saç dökülüyor. Wella ürünlerini kullanmaya alışkınım, onları çok seviyorum ama bu beni çok hayal kırıklığına uğrattı.Tam olarak bunu yaptım, sitenin tüm düzenlemelerini takip ettim, ancak gönderiyi yapmak için postaneye vardığımda, bana sadece bildirilen postane kutu numarasıyla gönderimin mümkün olmayacağını bildirdiler. Adres ve şehre ihtiyacım vardı. Olası şüpheler için hemen Wella'yı bilgilendirilen numaradan aradım ve görevli bana tekrar bilgi verdi.Postanenin bu şekilde göndermenin imkansız olduğunu söylediğinde ısrar ettim ama istedikleri bilgiyi alamadım. Nioxin Challenge'ın bu yanıltıcı reklamı çok saçma, parayı iade ediyorlar. Sonuç olarak, meydan okuma döneminin bitmesine sadece birkaç hafta kaldı ve hiçbir işe yaramayan bu son derece pahalı ürün için geri ödememi aldımBir pozisyon bekliyorum ve eğer yapmazlarsa tüketici haklarımı arayacağım" diyerek kullanıcıyı kınadı.

Şirket bir kez daha, olayın bildirilmesini takdir ettiğini, bildirimin ürün ve hizmetlerini geliştirmeye yardımcı olduğunu ve müşterinin şirketle iletişime geçmek istemesi durumunda hizmet kanallarını bıraktığını söyledi.

Günler sonra, Marcela yanıtında hala şirketin ürünleri evinden teslim almak için kendisini aramasını beklediğini ve bu aramayı alması için verilen sürenin yanıtın gönderildiği gün (04/01/18) sona erdiğini belirtmiştir.

Nioxin'den memnun olmayan müşteriler olduğu gerçeği - sadece onlar değil, bir arama yaparsanız başka şikayetler de bulacaksınız - bazı insanların ürünün performansından hayal kırıklığına uğramasının mümkün olduğunu gösteriyor.

Bu, Nioxin'in sizin için işe yaradığından emin olmak için ürünü kullanmadan önce bir dermatoloğa danışmanın gerçekten ne kadar gerekli olduğunu göstermektedir.

Hangisini kullanmalı?

Nioxin ürünlerini denemeye ve test etmeye karar verdikten sonra şu soru ortaya çıkabilir: Hangi sistemi kullanmalıyım?

Bunu belirlemenin ilk adımı, bu sistemlerin her birini daha iyi tanımaktır. Nioxin'in web sitesindeki bilgilere dayanarak hazırlanan aşağıdaki listeye göz atın:

  • Sistem 1: normal saçlar veya fark edilmeyen incelme (incelme veya seyrelme) olan saçlar için tasarlanmıştır;
  • Sistem 2: belirgin incelme gösteren saçlar, ince telli ve doğal saçlar için tasarlanmıştır;
  • Sistem 3: kimyasal işlem görmüş normal veya hafif incelmiş saçlar için tasarlanmıştır;
  • Sistem 4: Gözle görülür incelme gösteren, ince telli ve kimyasal işlem görmüş saçlar için tasarlanmıştır;
  • Sistem 5: normal veya hafif incelmiş, orta ila kalın telli, doğal veya kimyasal işlem görmüş saçlar için tasarlanmıştır;
  • Sistem 6: Gözle görülür incelmeye sahip, orta ila kalın telli, doğal veya kimyasal işlem görmüş saçlar için tasarlanmıştır.

Hangi Nioxin sisteminin sizin durumunuz için en uygun olduğunu belirlemenize yardımcı olabilecek bir tablo bulduk:

Resim: Nioxin aracılığıyla

Ancak, yukarıdaki görselin yalnızca bir rehber olduğu ve altı sistemden hangisinin sizin için doğru olduğunu bulmak için güvenilir bir profesyonelle yapılacak görüşmenin yerini hiçbir şeyin tutamayacağı konusunda sizi uyarıyoruz.

Bu nedenle, bu Nioxin sistemlerinden birini seçmeden önce, bir dermatologdan veya güvendiğiniz bir kuaför uzmanından tavsiye isteyin ve ürünü saçınızda en iyi, en güvenli ve en verimli şekilde nasıl kullanacağınızı öğrenmek için profesyonele danışın.

Nioxin nasıl kullanılır

Nioxin'in web sitesinde, kitin ürünlerinin saça nasıl uygulanacağına dair ipuçları içeren adım adım bir kılavuz bulunmaktadır:

Temiz (şampuan) : Islak saça uygulayın, nazikçe masaj yapın. 1 dakika boyunca durulayın. İyice durulayın. Günlük kullanın.

Optimize Et (şartlandırıcı) Temizledikten sonra saç derisine ve saça dağıtın ve 1-3 dakika etki etmesini bekleyin, ardından durulayın.

Bakım (bırakma): Doğrudan tüm saç derisine uygulayın. Masaj yapın. Durulamayın. Uygulamadan sonra saç derisinde geçici kızarıklığa neden olabilir.

Daha önce kullanmış olan ve Nioxin'in gerçekten işe yaradığını iddia eden birini tanıyor musunuz? Bu ürünü saçınızda denemek ister misiniz? Aşağıya yorum yapın!

Başa dön