Florax - Ne için kullanılır ve nasıl alınır

Aşağıda Florax'ın ne olduğunu ve ne için kullanıldığını öğrenin, ilacın nasıl alınacağını ve uygulamasının hangi önlemleri gerektirdiğini öğrenin.

Bir eczaneye gittiğimizde, çeşitli amaçlar için reçetesiz satılan bir dizi ilaç buluruz. Ancak, bir ilacı eve götürmeden önce onu iyi tanımamız gerekir, değil mi?

Tanıtım Sonrası Devam

Florax'a aşina olduktan sonra, diğer bağırsak enfeksiyonu ilaç seçenekleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için bir dakikanızı ayırın.

Florax nedir ve ne için kullanılır?

Florax ( Saccharomyces cerevisiae ) yetişkin ve pediyatrik kullanım için oral bir ilaçtır.

Patojenlerin (hastalığa neden olan mikro organizmalar) neden olduğu bağırsak enfeksiyonları veya antibiyotik ve kemoterapi ilaçlarının kullanımı sonucu dengesizleştiğinde, fizyolojik bağırsak mikrobiyotasının restorasyonunun tedavisi için endike olabilir.

Burada sahip olduğumuz şey mayadan oluşan probiyotik bir üründür Saccharomyces cerevisiae İnsan organizmasının sindirim sisteminde tam olarak fizyolojik bağırsak mikrobiyotasının restorasyonunu teşvik etmek için hareket eder.

Florax yan etkileri

Florax prospektüsünde, ilacın neden olabileceği advers reaksiyonların yoğunluğu ve sıklığı bilinmemekle birlikte, ilacın kullanımı sonucunda istenmeyen yan etkiler ortaya çıktığında hastanın doktorunu bilgilendirmesi gerektiği konusunda uyarıda bulunulmaktadır.

Tanıtım Sonrası Devam

Bu öneri, ortaya çıkan semptomlar çok ciddi olmasa bile geçerli olmalıdır.

Doktora gitmek, söz konusu advers reaksiyonun gerçek ciddiyetini doğrulamak, sorunla başa çıkmak için uygun tedaviyi almak ve ilacı güvenle kullanmaya devam edip edemeyeceğinizi bilmek için önemli ve gereklidir.

Florax ile kontrendikasyonlar ve bakım

Florax prospektüsünde yer alan bir diğer uyarı ise ilacın formülündeki bileşenlerden herhangi birine karşı aşırı duyarlılığı (alerjisi) olan hastalar tarafından kullanılamayacağıdır.

Belgede ayrıca Florax'ın doktor tarafından belirtilmedikçe hamilelik sırasında uygulanmaması gerektiği uyarısı da yer alıyor. Kullanma talimatına göre ilaç şu kategorilere giriyor Risk A bir hamilelik için.

Bir başka Anvisa belgesi, gebelik için risk kategorisi A'da sınıflandırılmanın "gebe kadınlarda yapılan kontrollü çalışmalarda, ilacın gebeliğin ilk üç ayında fetüs için risk göstermediği anlamına geldiğini açıklığa kavuşturmaktadır. Daha sonraki üç aylık dönemlerde risk olduğuna dair kanıt yoktur ve fetal zarar olasılığı uzaktır".

Yine de, hamilelik sırasında her bakım çok az olduğundan, anne adayının Florax'ı ancak hamileliğini takip etmekten sorumlu doktora danıştıktan ve probiyotik almak için profesyonel onay aldıktan sonra gerçekten kullanması önemlidir.

Tanıtım Sonrası Devam

Ayrıca, halihazırda ilacı kullanmakta olan kadınlar için, hamile olduğunuzdan şüpheleniyorsanız veya hamile olduğunuzu teyit ederseniz, ilaç tedavisine ara verip vermemeniz gerektiğini bilmek için doktorunuzu bilgilendirmeniz gerekir.

Herkes için geçerli tavsiyeler

Bununla birlikte, Florax reçetesiz satılan bir ilaç olsa da, probiyotiğin sizin durumunuz için gerçekten endike olduğunu teyit etmenize ve sağlığınız için herhangi bir şekilde zararlı olup olmadığını kontrol etmenize olanak tanıdığından, herkes için ilacı kullanmaya başlamadan önce bir doktora danışmanız tavsiye edilir.

Bu tavsiye daha önce de vurguladığımız gibi herkes için geçerlidir, ancak çocuklar, ergenler, yaşlılar, emziren kadınlar ve bir tür hastalık veya özel sağlık durumundan muzdarip bireyler için özellikle önemlidir.

Florax kullanmaya başlamadan önce, ilacın hastaya halihazırda uygulanmakta olan başka bir ilaç, takviye veya bitki ile aynı anda kullanılmasının herhangi bir zarar verip vermeyeceğini öğrenmek için doktora danışılması da gereklidir.

Örneğin, Florax'ın prospektüsünde ilacın oral veya sistemik antifungal ilaçlarla eş zamanlı kullanımının terapötik etkisini azaltabileceği uyarısı yer almaktadır.

Florax nasıl kullanılır ve diğer uyarılar

Florax flaconet'in prospektüsünde hastanın ilacı kullanmadan önce çalkalaması ve flaconet'in tüm içeriğini (5 ml) ağızdan alması önerilmektedir.

Tanıtım Sonrası Devam

Bununla birlikte, güvenlik nedenleriyle, ideal olan, sadece etkinlik açısından değil, aynı zamanda organizmanız için güvenlik açısından da hangi dozajın, günlük kullanım sıklığının ve tedavi süresinin sizin için ideal olduğunu öğrenmek için doktorunuzla konuşmaktır.

Eğer semptomlar ortadan kalkmazsa, prospektüs hastanın tekrar doktoruna başvurması gerektiği konusunda uyarmaktadır. Dokümanda ayrıca ilacın oda sıcaklığında, 15ºC ile 30ºC arasında, ışık ve nemden korunarak saklanması gerektiği öğretilmektedir.

Ayrıca, güvenlik nedenleriyle, prospektüs ilacın orijinal ambalajında saklanmasını önermektedir. Belgede, Florax'ın çocukların ulaşamayacağı bir yere konulması ve son kullanma tarihi geçmişse kullanılmaması gerektiği vurgulanmaktadır.

Ambalaj prospektüsünde ayrıca ilacın, karıştırıldığında bulanık (opak) bir görünüm alan sarımsı bir renge sahip bir süspansiyondan oluştuğu belirtilmektedir.

Belgeye göre, ilacı kullanmadan önce görünümünü gözlemlemek ve herhangi bir değişiklik varsa, Florax'ın büyük sorunlar olmadan alınabileceğini doğrulamak için eczacıya danışmak gerekir.

Son olarak, bağırsak mikrobiyotasının sağlığını iyileştirmek için probiyotik arayanlar için probiyotik gıdalar da bilinmeye değerdir.

Uyarı: Bu makale sadece bilgilendirme amaçlıdır ve Florax da dahil olmak üzere herhangi bir ilaçla tedaviye başlamadan önce yapılması gereken prospektüsün tamamının okunması ve doktora danışılmasının yerini asla tutamaz.

Kaynaklar ve Ek Referanslar:
  • Anvisa - İlaç prospektüslerinde ve etiketlemede etkin maddeler ve yardımcı maddeler için uyarı ibareleri belirler.
Başa dön