Uxi Amarelo ve Kedi Pençesi Çayı - Neye iyi gelir ve nasıl kullanılır?

Sarı uxi ve kedi pençesi çayının neye iyi geldiğini, gerçekten işe yarayıp yaramadığını ve tüketimi için bazı önlemleri aşağıda görebilirsiniz.

Bazıları sağlıklarını tedavi etmek için doğal ürünlerden kaçınır ve geleneksel tıbbı tercih ederken, diğerleri doğal reçetelerin endikasyonlarını kabul ederek ve test ederek yaşıyor.

Tanıtım Sonrası Devam

Bununla birlikte, belirli bir durum için bir çay almadan önce, gerçekten yardımcı olabileceğinden emin olmamız gerekir, değil mi? Öyleyse, aşağıda sarı uxi ve kedi pençesi çayının işe yarayıp yaramadığını görün.

Kedi pençesi çayının nasıl yapıldığını ve faydalarını öğrenme fırsatını değerlendirin ve hamile kalmak için bir doğurganlık diyetine göz atın, çünkü birçok kadının bu içecekleri aramasının nedeni budur.

Sarı uxi ve kedi pençesi çayı ne için kullanılır? Bu içecek işe yarar mı?

Bu içecek, rahim sorunlarının veya hamile kalma zorluklarının tedavisine yardımcı olmakla ilişkilendirilir. Bunun nedeni, bu bitkilerin bağışıklık uyarıcı ve anti-enflamatuar özelliklerinin, hamileliği zorlaştıran rahim kistlerini ve miyomlarını azaltmaya yardımcı olduğuna inanılmasıdır.

Bu bitki ikilisinin kullanımı şu şekilde gerçekleşir: Her birinin çayları ayrı ayrı hazırlanır; sarı uxi sabahları, kedi pençesi ise öğleden sonra tüketilir.

Federal São Paulo Üniversitesi (Unifesp) ve Federal Maranhão Üniversitesi (UFMA) tarafından sıçanlar üzerinde yapılan araştırmaya göre, kedi pençesi endometriozisin neden olduğu lezyonları %60 oranında azaltmayı başarmıştır.

Tanıtım Sonrası Devam

Endometriozis, endometriyumun (rahmin astar dokusu) organ dışına sızarak adet sancısına ve kısırlığa neden olduğu bir hastalıktır.

Ancak çalışma fareler üzerinde yürütüldüğü için aynı etkinin insanlarda da görüldüğünden emin olmamız mümkün değildir.

Haberlerde, miyomlardan muzdarip olan ve bunları azaltmak amacıyla uxi amarillo ve kedi pençesi çayı içen kadınların raporları bulunmaktadır. Çayları almaya başladıktan sonra, kadınlar yaklaşık bir ila iki ay sonra daha kolay hamile kalmışlardır.

Bu, sarı uxi ve kedi pençesi çayının bir şekilde hamileliği engelleyen miyomları azaltmak için çalıştığı anlamına gelebilir.

Ama dikkat edin

Hamileliğin ilk belirtisinde, sarı-uxi ve kedi pençesi çayı içen kadın içmeyi bırakmalı ve hamileliği doğrulamak için mümkün olan en kısa sürede bir doktora görünmelidir. Bunun nedeni, her iki bitkinin de hamile kadınlar için kontrendike olmasıdır.

Buna ek olarak, miyom, kist, endometriozis, kısırlık veya başka herhangi bir kadın sağlığı sorununu tedavi etmek için sarı uxi ve kedi pençesi çayını kullanmadan önce mutlaka doktora danışılması gerektiğini vurgulamamız gerekir.

Tanıtım Sonrası Devam

İnternette içeceklerin işe yaradığına dair raporlar var diye, bunların herkes için de işe yarayacağı sonucuna varamayız. Her kadının kendi organizması ve kendi miyom, kist, endometriozis veya kısırlık durumu vardır.

Bu nedenle, söz konusu sorunları için uygun tedaviyi almak ve sarı uxi ve kedi pençesi çayının özel durumuna gerçekten yardımcı olabileceğinden emin olmak için tıbbi bir takibe ihtiyacı vardır.

Sarı uxi ve kedi pençesi çayı ile bakım

Uxi Yellow hamile veya emziren kadınlar için kontrendikedir.

Yüksek dozda kedi pençesi yutulması gebe kalmayı önleyici etkilere sahip olabileceği gibi ishal, mide bulantısı ve kabızlığa da neden olabilir. Bitki ayrıca bazı kişilerde baş dönmesi ve kusmaya neden olabilir.

Kedi pençesi kullanımı hamile kadınlar, emziren anneler, kedi pençesine alerjisi olan kişiler, organ nakli hastaları, multipl skleroz hastaları, mide sorunları olan kişiler, tüberküloz hastaları ve lösemili kişiler için kontrendikedir.

Multipl skleroz ve lupus gibi otoimmün hastalıkları olan kişilerin doktora danışmadan kedi pençesi kullanmaktan kaçınmaları önerilir. Bitki ayrıca düşük tansiyonu olan veya kanama bozukluklarından muzdarip kişiler tarafından dikkatli olunmasını gerektirir. Ameliyat için planlanan tarihten en az iki hafta önce kedi pençesi tüketmeyi bırakmak gerekir.

Tanıtım Sonrası Devam

Sarı-uxi ve kedi pençesi çayı da dahil olmak üzere herhangi bir çayı herhangi bir amaçla kullanmadan önce, içeceğin gerçekten içilip içilemeyeceğini teyit etmek, zarar verip vermeyeceğini kontrol etmek ve hangi dozajda ve sıklıkta tüketilebileceğini bilmek için bir doktora danışmak önemlidir.

Bitkisel içeceklerin bile kontrendikasyonları olabilir ve özellikle yetersiz veya aşırı kullanıldığında yan etkilere neden olabilir. Birkaç doktorun görüşüne başvurmadan asla herhangi bir tedaviyi yalnızca bir çay kullanımıyla değiştirmeyin, çünkü bu sağlığınıza ciddi şekilde zarar verebilir.

Uxi amarelo e unha-de-gato çayını içmeden önce doktora danışılması tavsiyesine tüm insanlar, özellikle de hamile kadınlar, emziren anneler, çocuklar, ergenler, yaşlılar ve bir tür hastalık veya özel sağlık durumundan muzdarip kişiler gibi hassas sağlık durumu olanlar uymalıdır.

Sarı uxi ve kedi pençesi çayını halihazırda kullandığınız herhangi bir ilaç, takviye veya bitki ile aynı anda içmenizin uygun olup olmadığını öğrenmek için doktorunuza danışmanız da önemlidir.

Kaynaklar ve Ek Referanslar:
  • //www.webmd.com/vitamins/ai/ingredientmono-395/cats-claw
Başa dön