Mangoların şişmanlatıcı mı yoksa sağlıklı ve sağlığınız için iyi mi olduğunu hiç merak ettiniz mi? O zaman öğrenelim. Olgun bir mango, posa dolu yumuşak bir meyvedir. Birçok kişi mangonun yüksek yağ içeriğine sahip olduğuna inanıyor gibi görünüyor, ancak mangodaki yağ oranı minimumdur. Bir mangoda 1 gram bile yağ yoktur.

Peki mangonun içinde ne var - kalori, beslenme ve sağlığa faydaları? Mango şişmanlatır mı? Öğrenmek için okumaya devam edin.

Tanıtım Sonrası Devam

Mangonun besin analizi

Karbonhidrat içeriğinden dolayı tatlı bir tada sahiptir. Birçok mango çeşidi vardır ve bunların çoğu yüksek karbonhidrat değerine sahiptir. Her 100 gram mangoda ortalama 14 gram karbonhidrat vardır.

Mangolarda neredeyse hiç yağ veya protein yoktur. Günlük A ve C Vitamini ihtiyacından fazlasını sağlar. Ayrıca lif, magnezyum, demir ve antioksidanlar içerir. Gördüğünüz gibi mango genel olarak besleyici bir meyvedir, çoğu meyve gibi düşük yağ içeriğine sahiptir ve kolesterol içermez.

Mangoların glisemik indeksi 41 ila 60 arasında değişir, bu nedenle orta olarak kabul edilir. Bu nedenle, mangoların kan şekeri seviyelerini yükseltme üzerinde önemli bir etkisi yoktur ve bu nedenle yağ depolanmasını teşvik etmez.

Peki, mango yemek şişmanlatır mı?

Hayır, mango kilo almaya yardımcı olmaz. Kilo almayı teşvik edebilecek şey, mangolardan yapılan ve şekerle dolu içeceklerdir.

Mangolar lezzetli meyvelerdir ve tüm bu Hint yazı furyası ile bazı insanlar onları çok fazla yiyor olabilir. İyi miktarda kaloriye sahip olduklarından, çok fazla yerseniz kilo alabilirsiniz.

Tanıtım Sonrası Devam

Ancak, bu sadece mango için değil, her yiyecek için geçerlidir, bu nedenle mangolarınızın tadını çıkarın. Sadece aşırı yememeye ve egzersiz yapmamaya dikkat edin. Mango milk-shake (sadece mango ve yağsız süt) egzersiz sonrası harika bir atıştırmalıktır. Aynı şekilde, sadece mangolardan yapılan mango posası da aynı besin değerine sahiptir.

Diyet yapıyorsanız mango yiyebileceğinizi unutmayın. Orta glisemik indekse sahiptirler, bu nedenle diyet planınızdaki diğer yiyeceklerle dengelediğinizden emin olun ve başarılı bir kilo kaybı yaşayın.

Video:

İpuçlarını beğendiniz mi?

Hafta boyunca çok fazla mango yiyor musunuz ve ne sıklıkla yiyorsunuz? Kilo vermenizi engelliyor olabileceğini düşünüyor musunuz? Aşağıya yorum yapın!

Başa dön